Juniorzy z 3 punktami

11 kwietnia drużyna U-19 Wisły Nowy Duninów wybrała się na pierwszy mecz ligowy do Wyszogrodu, by zagrać z miejscowym Stęgnym. Mecz rozpoczął się 10 minut przed czasem po ustaleniu tego przez oba kluby. Od początku przewaga należała do gości. Wiele sytuacji podbramkowych jednak nie skutkowało bramkami. Dopiero po rzucie rożnym (coś koło 25-30 minuty) najsprytniejszy okazał się Konrad Ogrodziński i pewnym strzałem nogą z 5 metra otworzył wynik spotkania. Po strzeleniu gola przez Wisłę nadal to goście byli stroną dużo lepszą, jednak gospodarze w 42 minucie spotkania niespodziewanie wyrównali. Po swojej szybkiej kontrze, wywalczyli rzut rożny. Niestety ten rzut rożny przyniósł im bramkę. W zamieszaniu pod bramką, błąd popełnił nasz bramkarz przez co goście mogli cieszyć się z gola. Sędzia jednak w tej sytuacji mógł gwizdnąć faul na bramkarzu. Jeszcze przed przerwą 100% okazję miał Konrad Ogrodziński jednak zabrakło mu zimnej krwi. Do przerwy 1:1.

Po przerwie to Stęgny rzucił się na nasz zespół. Miał wiele stałych fragmentów gry, jeden z nich nawet wylądował na poprzeczce. Na szczęście ekipa z Wyszogrodu nie wykorzystała "swoich 5 minut". Mimo lekkiej przewagi gospodarzy to Wisła w 50 minucie cieszyła się z gola, indywidualną akcje przeprowadził bardzo aktywny tego dnia Konrad Sztenderewicz i sam zakończył ją pewnym strzałem w długi róg bramki. Po tym golu gospodarze już do końca nie stworzyli sobie 100% sytuacji. Mecz toczył się głównie na połowie Wyszogrodu. Przytłaczająca przewaga Duniowa jednak nie skutkowała podwyższeniem prowadzenia. Kiedy już każdy myślał, że mecz zakończy się wynikiem 1:2, znów Konrad Sztenderewicz popisał się swoim rajdem co zaskutkowało rzutem karnym. Takiego prezentu nie zawachał się wykorzystać Domik Ponewski. Jak na kapitana przystało pewnym strzałem w prawy róg bramki ustalił wynik spotkania.

Skład: Hubert Klimkowski; Bartosz Kijek; Marcin Ciesielski; Patryk Śpiegowski; Kamil Strąk; Kamil Woźniak; Dominik Ponewski (kapitan); Szymon Jankowski; Konrad Sztenderewicz; Michał Jędrzejczak; Konrad Ogrodziński ( 75 min, Damian Maciejewski)

Gole: Konrad Ogrodziński, Konrad Sztenderewicz, Dominik Ponewski (k)

Opracował : Hubert Klimkowski