Udana wiosenna inauguracja !

W dniu 11 kwietnia odbyła się 16 kolejka płockiej ligi okręgowej seniorów . Tego dnia Wisła Duninów wyruszyła do Bielska na mecz z tamtejszym Zrywem. Dla obu drużyn był to bardzo ważny mecz dla układu tabeli . Wisła po udanym okresie przygotowawczym w którym nie przegrała żadnego spotkania pojechała do Bielska mocno zdeterminowana.

W przerwie zimowej do Duninowa został pozyskany z Orła Goleszyn Grzegorz Krzewicki, z wypożyczenia z Mazura Gostynin powrócił bramkarz Maciej Czapski oraz do zespołu dołączył jeszcze Tomasz Żółtowski.

Mecz rozpoczął się od badania sił przez obie ekipy. Pierwszą dogodną sytuacje do strzelenia gola mieli gospodarze ale piłkę na rzut rożny dobrze sparował nasz bramkarz. Z przebiegu gry nie można było wybrać faworyta tego spotkania aż do 37 minuty kiedy to zawodnik Zrywu strzałem z 16 metrów szczęśliwie umieszcza piłkę w bramce. Do końca pierwszej połowy nic więcej się nie wydarzyło.

Po przerwie drużyna Wisły wyszła jakby odmieniona i przekonana , że ten mecz są w stanie wygrać. Od początku zaczęliśmy grać wysoko pressingiem na połowie Zrywu co powodowało niedokładne zagrania ze strony gospodarzy. Do 60 minuty trwało oblężenie bramki zawodników z Bielska lecz to oni po źle wykonanym rzucie rożnym przez Wiślaków wyprowadzają kontrę i na skraju pola karnego Mateusz Misiak dopuszcza się faulu. Sędzia Rafał Szczytniewski nie ma wątpliwości i dyktuję rzut karny dla Zrywu , a Mateusza karze żółtą kartką. Kiedy mogło się wydawać , że jest już po meczu wspaniałą obroną rzutu karnego popisał się nasz bramkarz Maciej Czapski który wyczuł intencję strzelającego i po jego strzale złapał futbolówkę . Obrona rzutu karnego przez Czapskiego okazała się być punktem kulminacyjnym tego spotkania. Wiślacy nabrali wiatru w żagle i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po zamieszaniu w polu karnym dobrze odnajduję się Damian Tyska i doprowadza do remisu w tym spotkaniu. Nie minęła chwila i Hubert Kwiatkowski doskonałym podaniem uruchamia Kamila Samoraja który w pełnym biegu mija jeszcze bramkarza i strzela do pustej bramki . W końcówce spotkania Wisła miała jeszcze rzut karny po faulu na Damianie Tysce lecz Samoraj nie wykorzystał rzutu karnego.

Skład : Czapski - Ponewski, Misiak, C.Szymański, Michalski - Tyska, Krzewicki, Samoraj, Kwiatkowski (85' Ziółkowski ), Kalwasiński - Rękawiecki

Ławka rezerwowych : Ziółkowski, Czubak , P. Szymański, Żółtowski

Bramki : Michał Wochowski - Damian Tyska, Kamil Samoraj

Wiślacy wygrali bardzo ważne spotkanie dla układu w tabeli wyprzedzając właśnie Zryw Bielsk. Dzisiejszy mecz pokazał , że zaangażowanie, walka i gra do ostatniego gwizdka prowadzą do sukcesu.BRAWO WISŁA DUNINÓW !

Już za tydzień wracamy z piłką nożna do Nowego Duninowa. Przy ulicy Włocławskiej o godz. 13:30 na plac wybiegną juniorzy U-19, a ich przeciwnikiem będzie zespół Startu Proboszczewice.

Seniorzy Wisły wybiegną na boisko o godz. 16:00 , a ich przeciwnikiem będzie drużyna Zorzy Szczawin.