Zorza pokonana !

W sobotnie popołudnie na stadionie w Nowym Duninowie przy ulicy Włocławskiej została rozegrana 17 kolejka płockiej ligi okręgowej. Tego dnia do Duninowa zawitała drużyna Zorzy Szczawin. Po 90 minutach gry wszystko było już jasne , Wisła pewnie zwyciężyła z drużyną Zorzy 4:2 . Jednak z przebiegu gry wynik mógłby być znacznie wyższy.

Mecz zaczynamy dobrze bo już w 10 minucie spotkania wychodzimy na prowadzenie. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkowuje Damian Tyska . Bramkarz drużyny gości jednak „wypluwa” piłkę przed siebie, a tam czujnie do piłki dopada Rafał Rękawiecki i umieszcza futbolówkę w bramce. Po strzelonej bramce gra jakby trochę siadła , a Zorza zaczęła stwarzać sobie sytuację podbramkowe . Głównym motorem napędowym akcji drużyny przyjezdnej był Grzegorz Kopaczewski i to on oddał w ciągu kilku minut 3 groźne strzały na bramkę Czapskiego. W 37 minucie ten sam zawodnik wbiega w pole karne, a tam nieprzepisowo zatrzymuje go Mateusz Misiak. Sędzia Adrian Feltynowski bez wahania wskazuje na „WAPNO” . Do piłki podchodzi sam poszkodowany ale tak jak i tydzień temu, tak i dziś Czapski wyczuwa intencje strzelającego i broni strzał Kopaczewskiego. Na nieszczęście gospodarzy do piłki odbitej przez naszego bramkarza najszybciej dobiega egzekutor karnego i mocnym strzałem z 7 metrów umieszcza piłkę w bramce. Po straceniu bramki Wiślacy od razu zabrali się za odrabianie strat. W przeciągu 5 minut stworzyli sobie 3 tzw. „setki” lecz ani Rękawiecki ani Samoraj nie skierowali piłki do bramki rywali.

Po przerwie od samego początku Wiślacy ruszyli do ataku . W 55 minucie bardzo dobrą piłkę zagrywa Hubert Kwiatkowski. Podanie otrzymuje Kamil Samoraj i wyprowadza zespół Wisły na prowadzenie. W 63 minucie Samoraj zagrywa do Rękawieckiego, a ten z 16 metrów pakuje futbolówkę do bramki. W 75 minucie faulowany w polu karnym jest Rafał Rękawiecki i sędzia wskazuje na „11” metr . Do piłki podchodzi Grzesiek Krzewicki lecz marnuje dogodną sytuację do podwyższenia prowadzenia. W 83 minucie Kamil Samoraj przypieczętowuje zwycięstwo Wisły i strzela gola na 4:1. Jeszcze pod koniec spotkania zawahanie obrońców wykorzystuje Kopaczewski i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie myli się i ustala wynik spotkania na 4:2.

Skład :Czapski - Ponewski, Misiak, C.Szymański, Żółtowski - Tyska, Krzewicki, Samoraj, Kwiatkowski , Kalwasiński (26' P.Szymański) - Rękawiecki

Ławka rezerwowych :Szczęsny, P. Szymański

Bramki : 2x Rafał Rękawiecki, 2x Kamil Samoraj - 2x Grzegorz Kopaczewski

Już za tydzień bardzo ważny mecz z zespołem Amatora Maszewo. Mecz odbędzie się w sobotę 25.04.2015 o godz. 16:00 na stadionie w Nowym Duninowie.